BanerV2

W tym roku nadal podkreślamy jak ważne jest zrozumienie dla autyzmu wśród najmłodszych. W dniach 03.04.2022 i 04.04.2022r. odbędą się spotkania warsztatowe pracowników PPP z dziećmi w: Przedszkolu Bajka, Przedszkolu Stokrotka, Przedszkolu Kubuś Puchatek i Przedszkolu Miejskim nr 2 i Przedszkolu Miejskim nr 4 w Braniewie, w trakcie którego dzieci wysłuchają bajek bez barier, czyli krótkich opowiadań terapeutycznych. A jak zorganizować akcję Braniewo na niebiesko w Państwa placówce?

  1. Wyznaczcie jeden dzień, w którym będziecie obchodzić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Pokażcie wsparcie dla osób z autyzmem.
  2. Wybierzcie ubranie w kolorze niebieskim! Mile widziane będą dekoracje w tym kolorze.
  3. W szkole przez jeden dzień wprowadźcie “ciche dzwonki”. Dzieci z autyzmem często są nadwrażliwe na dźwięk, dlatego dźwięk tradycyjnego dzwonka może być dla nich bolesny. Zamiast głośnych dzwonków wprowadźcie inny system informowania o przerwach i lekcjach.
  4. W ramach zajęć lekcyjnych przeprowadźcie Lekcję Autyzm.

Tu można pobrać skróty książek w formie PDF pt.: „Kosmita” (krótkie opowiadanie o autyzmie dla dzieci i dorosłych), „Czarodziejka” (Bajki bez barier. Autyzm) i „Hubek, kubek, wstążka” (Bajki bez barier. Zespół Aspergera) i plakat PPP „Nie bądź zielony w temacie autyzmu”. Na stronie https://jim.org/polskananiebiesko2022/ dostępne są do pobrania materiały do zorganizowania lekcji autyzmu w szkołach. Wszystkie placówki, które zaangażują się w „Braniewo na niebiesko” mogą podzielić się swoją fotorelacją i wysłać zdjęcia na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a my stworzymy z nich wyjątkową galerię! Pokażcie, że jesteście z nami! Koordynatorzy: Justyna Bendryn-Nagórko, Małgorzata Sulkowska Załączniki: Plakat

Kosmita

Czarodziejka

Hubek-Kubek

Autyzm-Apteczka I pomocy